Kinopark 2014

MOPSW niedziele zakończyła się VII edycja „Kinoparku” w Miejskim Centrum Kultury – imprezy plenerowej trwającej od 14 do 17 sierpnia.

Wśród organizatorów imprezy znaleźli się: Grupa nieformalna S.A.B.A.T, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej, który współfinansował imprezę w ramach działań środowiskowych projektu „Nowe Szanse w MOPS II” oraz Miejskie Centrum Kultury.

W imprezie wzięli udział m.in. uczestnicy projektu systemowego „Nowe Szanse w MOPS II” wraz z rodzinami.

Uczestnicy imprezy mogli obejrzeć filmy takie jak: „Fighter”, „Mój przyjaciel Hachiko”, „Bez mojej zgody”, „Mój sąsiad Totoro”. Pokazy filmowe były tylko jedną z wielu atrakcji przygotowanych podczas trwania czterodniowej imprezy. Gry, zabawy, warsztaty i występy regionalnych artystów to tylko niektóre z nich.

Pierwszego dnia obył się pokaz przygotowany przez Akademie Holistyczną. Po pokazie przyjechał radiowóz policyjny na sygnale który wzbudził niesamowite zainteresowanie wśród małych uczestników imprezy. Dzieci mogły usiąść za kierownicą pojazdu, ale także włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe. Drugi dzień upłynął pod hasłem „Dlaczego należy dbać o zwierzęta”. Organizatorzy szukali także nowego domu dla znalezionego przez nich bezdomnego, dwumiesięcznego pieska. Zainteresowani mogli go adoptować, aby zapewnić mu nowe, lepsze życie w swojej rodzinie. Kolejnego dnia zachęcano do wpisywania się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego i mówiono o potrzebie pomagania innym. Natomiast motywem przewodnim finału KINOPARKU byli piraci i wszystko co z nimi związane. Można było m.in. wysłać list w butelce, zrobić piracką czapkę czy zbudować statek piracki. Dodatkowo przez cały czas trwania KINOPARKU odbywały się warsztaty z technik malowania twarzy, włosów. Przez cały czas trwania imprezy można było skorzystać z bezpłatnego masażu relaksacyjnego.

Patronat Honorowy objął: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej

Patroni medialni: skarzysko24.pl, radio ESKA, TVŚ, Echo Dnia, Tygodnik Skarżyski

Komentowanie jest wyłączone.