Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy

Dnia 2 października 2008 r. odbyło się spotkanie integracyjne.

Zaprosiliśmy na nie wielu znakomitych gości: sąsiedni dom środowiskowy z naszego miasta, naszych przyjaciół i znajomych oraz osoby, które na co dzień nam pomagają – tak chcieliśmy się im odwdzięczyć za towarzyszenie w trudnych chwilach, troskę i przyjaźń. Oprócz grillowanych kiełbasek, sami własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto i ciasteczka, które wzbogaciły poczęstunek na naszym spotkaniu. Zaproszeni goście również przynieśli przygotowane przez siebie smakołyki.

Spotkanie, to nie tylko jedzenie – to przede wszystkim wspaniała zabawa.

Wraz z opiekunami i o to zadbaliśmy: najpierw zbieraliśmy dary jesieni, z których później powstały znakomite jesienne kompozycje, były konkursy zręcznościowe, konkurs taneczny. Zwycięscy każdego z nich otrzymali nagrody. Później wystąpił nasz przyjaciel Sławek, który uświetnił nasze spotkanie swoim reczitalem – zaśpiewał dla nas swoje własne kompozycje, ale i utwory, które wszyscy znamy i lubimy, więc wszyscy mogliśmy włączyć się we wspólne biesiadowanie. Zwieńczeniem spotkania była dyskoteka, podczas której odkryliśmy kilka nieujawnionych dotąd talentów tanecznych.

Spotkanie było dla nas bardzo ważnym wydarzeniem, było okazją do wspomnień, ale i planowania nowych inicjatyw wraz z osobami, których dawno nie widzieliśmy oraz z naszymi bliskimi. Przede wszystkim jednak było oderwaniem od trudności, które w związku z naszą sytuacją towarzyszą nam każdego dnia. Już cieszymy się na kolejne takie spotkania.

Komentowanie jest wyłączone.